Pitný režim je základom zdravia: Aké tekutiny sú pre vaše telo najlepšie?

Voda je alfou a omegou života. Má nevyčísliteľnú hodnotu a pre naše telo je hlavným zdrojom energie.

Ľudský organizmus potrebuje denne veľké množstvo tekutín aj napriek tomu, že necítime smäd. Koľko a čo je najlepšie piť?

Migréna, únava, zlá nálada, bolestí kĺbov, nekvalitná pokožka a mnoho iných príznakov značí dehydratáciu a to, že by ste do svojho života mali zaradiť viac tekutín. Najčastejšou otázkou býva, aké množstvo má človek vypiť?

Každý sme iný, každý máme iný životný štýl… Podľa odborníkov by ste mali vypiť 0,4 l vody na každých desať kilogramov hmotnosti. Ak športujete, pridajte ešte 0,5 – 1 l. Základom je vypiť najmenej 2 litre denne. Čo je dobré piť?

Voda na prvom mieste

Voda nemá žiadnu charakteristickú chuť, je neutrálna a príjemne osvieži. Môžete do nej napríklad pridať vyžmýkaný citrón alebo nechať na noc vo vode na kolieska nakrájanú šalátovú uhorkou s limetkou, no existujú aj iné verzie s kusmi ovocia a mnohé iné varianty.

Ďalej sú vhodné bylinné a ovocné čaje. Pozor na zelený a čierny, rovnako ako káva odvodňujú, preto na každú šálku kávy, zeleného alebo čierneho čaju vypite rovnaký pomer vody. Základom je hydratácia!

Dostatočným prísunom tekutín naštartujete metabolizmus. Pozrite si ponuku výrobkov Herbalife Nutrition!

Sladené nápoje by mali byť tabu

Hlavným nepriateľom je cukor a sodík. Cukor ako taký je pre naše telo zbytočný, nepotrebuje ho, telo ho prijíma iba ako doplnok nevyužitej energie a väčšinou je to jeden z faktorov oslabenej imunity.

Ochutené sladené a sýtené nápoje nielenže nezasýtia váš smäd, nútia vás piť viac a viac cukrov, ale tiež obsahujú nezdravý sodík. Kombinácia sladeného a perlivého je väčšinou rana pod pás vášmu pitnému režimu.

Existujú neperlivé ochutené nápoje, ktoré obsahujú umelé sladidlá, no pokiaľ to nie je prírodná stévia, väčšinou síce sú nízkokalorické, ale nezdravé pre organizmus.

Aké ovocné šťavy kupovať?

Keď dostanete chuť na nejaký ten džús, je dobré vedieť, aký zvoliť. Nápoj musí byť 100 % ovocný bez pridaných sladív a iných extraktov. Najvhodnejšie je kupovať ich čerstvé a chladené, pretože neobsahujú konzervanty ani koncentráty.

Veľmi zdravým produktom vhodným na denné pitie, je bylinný nápoj z Aloe Vera, ktorý váš organizmus nadopuje prospešnými látkami a dodá mu potrebnú hydratáciu. Lahodný tropický bylinný nápoj z Aloe Vera s príchuťou manga vás osvieži a obsahuje len dve kalórie na porciu.

Tento chutný nápoj z produkcie Herbalife Nutrition obsahuje až 40 % prvotriednej šťavy z tých najkvalitnejších lístkov Aloe Vera. Samozrejmosťou je, že kvalitný nápoj s príchuťou manga je bez pridaných cukrov, umelých aróm a iných prímesí.

Buďte zdraví a stavte na kvalitné tekutiny a nápoje, ktoré budú pre váš organizmus prínosom!

Pridaj komentár