Jazvy a pigmentové škvrny sa dajú odstrániť aj úplne prírodne

jazvy po akne a pigmentove skvrny tit

Drobné chybičky krásy ako sú jazvy po akné alebo pigmentové, či starecké škvrny patria medzi najbežnejšie kozmetické problémy žien rôzneho veku.

Akné býva problémové samo o sebe, no ďalší problém vzniká často aj po jeho vyliečení a to v podobe novovzniknutých malých jaziev. Hlboké akné totiž poškodzuje časť pokožky a tkanivá pod ňou, takže po zahojení vyrážky zväčša ostáva na tvári aj malá jazva.

Rovnako bežný problém sú aj pigmentové alebo starecké škvrny, ktoré vzniká vekom, no čoraz častejšie si za to môžeme aj sami a to hlavne nadmerným vystavením slnečného žiarenia, ktoré má za dôsledok zvýšenú produkciu melanínu.

Pigmentové škvrny vznikajú vždy ako reakcia na rôzne stimuly, najmä na slnečné žiarenie alebo rôzne telové parfumy.

Možnosti odstránenia jaziev a pigmentových škvŕn

Jazvy a pigmentové škvrny sa našťastie dajú zmierniť, prípadne aj odstrániť a to dvomi spôsobmi.

Prvý predstavuje odstránenie invazívnym spôsobom za pomoci chirurgického lasera, ktorý docieli rýchlejší výsledok, no nesie so sebou riziká vedľajších účinkov a zároveň je podstatne drahší.

Druhá možnosť je finančne a zdraviu prijateľnejšia, pretože ponúka odstránenie jaziev a škvŕn čisto prírodnou formou, ktorá je pre telo prirodzená. Tento proces je neinvazívny, no pre dosiahnutie výsledku časovo zdĺhavejší.

Prírodné domáce spôsoby, ako bojovať s jazvami a pigmentovými škvrnami

S dávkou trpezlivosti je možné bojovať s jazvami a pigmentovými škvrnami aj doma a hlavne čisto prírodnou formou, navyše pomerne lacno.

Medzi finančne dostupné prírodné prípravky patrí napr. gél z rastliny aloe vera, ktorý je jemný, takže pokožku nedráždi, ale naopak hydratuje. Výhodou je tiež to, že si môžete vlastnú rastlinu dopestovať aj sami doma. Aplikovanie je jednoduché, gél sa rozotrie po tvári a nechá na určitý čas zaschnúť, aby pôsobil a následne sa tvár opláchne.

Rovnako pomáha aj kokosový olej, ktorý pôsobí taktiež hydratačne no je dôležité dbať na kvalitu oleja.

Pokožku hydratuje a lieči aj prírodný med alebo uhorka nakrájaná na tenké plátky, ktorá sťahuje póry, čím sa znižuje viditeľnosť jaziev.

Aplikovanie týchto prírodných pomôcok však jazvy alebo škvrny neodstráni úplne a aj samotný výsledok sa dostaví až po čase pravidelného a opakovaného používania.

Najefektívnejšie prírodné riešenie Diamond Depigmentation

Najlepšie riešenie pre domáce odstránenie jaziev a pigmentových škvŕn ponúka prírodný produkt Diamond Depigmentation. Ide o vzácny produkt, ktorý obsahuje len jednu zložku a to je 100% kvet Marocká skalná ruža, ktorá rastie len na pár miestach v Severnej Afrike.

Vzácnosť podčiarkuje nielen to, že ide o čisto prírodný produkt, ale aj to, že sa nedá nikde inde dopestovať do požadovanej kvality. Na výrobu jedného litra diamond depigmentation sa dokonca spotrebuje 3-4 milióna kvetov, ktoré sa zbierajú výhradne voľne na lúkach kde rastú.

Svojimi účinkami dokáže veľmi šetrne k pokožke odstrániť jazvy po akné a pigmentové škvrny a nespôsobuje žiadne alergické reakcie. Navyše ide o produkt, ktorý nie je fototoxický, takže sa po jeho aplikovaní nie je nutné vyhýbať slnečnému žiareniu.

Pre čo najlepšie účinky je dobré Diamond riediť s pravým arganovým olejom, aký nájdete aj v e-shope Luxurie’s, pretože argan rozťahuje pokožku a póry, vďaka čomu môže Diamond depigmentation účinkovať efektívnejšie.

V závere sú teda prírodné prípravky ako je aj Diamond depigmentation pre telo a zdravie pokožky lepšie a prirodzenejšie, aj keď je potrebná väčšia trpezlivosť.

Pridaj komentár