Huby reishi nie sú iba pre hubárov

Huby reishi nie sú iba pre hubárov

Reishi patrí medzi huby pod názvom Ganoderma lucidum, u nás tiež známa pod názvom Lesklokôrkovka obyčajná. Pestuje sa prevažne v Ázii a je známa už od dávneho praveku.

Táto huba je tvrdá a na povrchu lesklá a zaraďuje sa medzi huby vyrastajúce z kmeňov stromov, na ktorých parazituje. Je hnedej, červenej až oranžovej farby a zbiera sa približne po roku rastu, kedy dosahuje veľkosť okolo 30 cm.

Hlavne pre zdravie ducha a dlhý život

Táto málo známa huba pomáha udržiavať dobrú mentálnu aktivitu, posilniť srdce, zvyšovať imunitu a celkovo omladzovať.

Už v dávnych časoch sa reishi používala v kláštoroch mníchov predovšetkým pre zdravie ducha a dlhý život.

Jej účinky boli blahodárne na lepšiu koncentráciu, pamäť a rozvoj múdrosti a inteligencie.

Čo všetko obsahuje?

Reishi obsahuje veľké množstvo enzýmov a polysacharidov. Niektorý z nich dokonca môže pôsobiť protirakovinovo.

Formy užívania

Huba reishi je drevnatá a nedá sa efektívne užívať v surovom stave. Zakúpiť si môžete tabletky aj kapsule, ktoré sú najobľúbenejší spôsob užívania.

Reishi v podobe hnedého prášku má totiž horkastú chuť. Čoraz viac obľúbeným je aj čaj z reishi, ktorý sa dá príjemne dochutiť a stratiť tým horkastú príchuť.

huby reishi

Ako pri väčšine doplnkov výživy, poradiť sa s lekárom pred užívaním tejto huby by sa mali hlavne tehotné ženy a dojčiace ženy, a taktiež pacienti s poruchou zrážanlivosti krvi.

Bohaté využitie huby reishi bolo kedysi hlavne v tradičnej čínskej medicíne. S vplyvom propagovania zdravých potravín, bio produktov, rôznych doplnkov výživy a superpotravín sa postupne zaradila aj táto málo známa zdraviu prospešná huba medzi top potraviny sveta.

Pre svoje jedinečné účinky na ľudský organizmus sa zaraďuje už dokonca k takým doplnkom, ako je napríklad ginkgo, rybí olej alebo ženšen.

V preklade znamená „reishi“ doslova čarovná alebo nadprirodzená huba.

Pridaj komentár